Котешка одисея
Публикувано от moravabo на

Нашата котка, на име Цолина
с радост дари ни през тази година.
Четири котета слепи роди
и в гардероба ги настани.
Мама се тюхка „Ех, че беда,
как ще почистя тука сега?“
Дървен панер от тавана свалихме
и под миндера ги настанихме.
Всичко до тука мина добре,
ама ще трябва и кръщене!
Сбираме с батко две-три момчета
и именуваме цялата чета.
Сивото коте кръщаваме ЛОБО-
туй го предлага братлето ми Боби.
Той е всезнайко и потвърждава,
че Лобо по нашенски вълк означава.
МИКЕЛ е този с бялата гушка,
дето в корема на Цола се мушка.
А този дето най силно реве,
решаваме дружно- да бъде ПЕЛЕ!
МАЯ е най-пъстроцветното маче,
пък и през май е родена, така че,
името много ще и отива…
Ама поглеж де, каква е красивааа
Минаха седмици- две или три-
нашата гвардия очички откри.
А пък след месец напусна панера
и място широко зае под миндера.
Лобо на Цола най си прилича-
/пуста му и котка- най го обича-
мишка щом хване и донесе,
пак тоя Лобо я отнесе.
Другите гледат и се озъртат
и все в краката ми се навъртат-
млекце да им сипя, вода да им дам
/да не види мама-може и салам./
Лапат набързо и почва играта-
Чудо да видиш на чудесата.
Цола е зрител-тя не участва-
тихо си мърка на своето място
Давам сигнала с малко кълбе-
връцва се Мая, след нея Пеле-
скачат и вряскат от стол на
столпакости правят из целия хол.
Падат възглавници от дивана
Покривката бяла е вече съдрана.
След малко и вазата полетя
та чак до вратата строшена се спря…
СТИГААА !!!
Мама отсече.- Спрете играта!
Стига ми толкоз яд на главата!!!
И… даде Микел на кака Павлина…
Да си призная, без сълзи не мина.
После и другите даде на леля.
Сега ги виждам само в неделя…
Цоле, добричка, мила Цолина,
ЩЕ МЕ ЗАРАДВАШ ЛИ ПАК ДОГОДИНА?
Морава Борисова
0 Коментара